מאין יבוא עזרי

רעידת אדמה הורגשה היום בעיר הבירה, ירושלים | המחלקה הסגורה בבית החולים הרצוג, בכניסה לעיר, פונתה, אולם ייתכן ונלכדו בהריסות המחלקה מאושפזים | גורם בכיר במכבי האש: מדובר בכשל תכנוני
מאין יבוא עזרי?

סמוך לשעה 10:20 בבוקר דיווחו עשרות תושבים למשטרה על כך שהרגישו רעידת אדמה באוזר ירושלים, מבשרת ציון ומעלה אדומים.

מוקד הרעש, בעוצמה של 3 בסולם ריכטר, היה כנראה באיזור שכונת בית הכרם בירושלים, אולם עוצמה שכזו בדרך כלל אינה גורמת לנזקים. יוצא דופן הוא בית החולים הרצוג, לשעבר “עזרת נשים”, שם הורגשה רעידת האדמה במחלקה הפסיכולוגית הסגורה של בית החולים. המאושפזים פונו לאחר שבהלה אחזה בקרבם ונראה כי בכך נמנע אסון גדול יותר. במהלך היום המשיכו הרעידות במחלקה כתוצאה מתופעה הקרויה “רעידות משנה” ואלו גרמו לנזקים רבים.

נכון לעכשיו, גורמים בבית החולים אינם מוסרים מידע לתקשורת, אולם משיחות עם בני משפחה של המאושפזים עלה כי ייתכן ומספר חולים נלכדו בין ההריסות של רעידות המשנה. מכבי האש שוהים במבנה וגם הם אינם מוסרים תגובה רשמית למתרחש במחלקה.

בכל זאת, גורם בכיר במכבי האש מסר כי כוחות מכבי האש עושים כל שביכולתם על מנת להתגבר על הכשלים במבנה ולהחזיר את בית החולים לתפקוד מלא. “רעידות אדמה באיזורנו הן שכיחות מאוד” מסר הבכיר “רעידת אדמה בעוצמה 3 כמעט ולא מורגשת בדרך כלל, אולם כשלים תכנוניים וכשלי תחזוקה בבית החולים הביאו לכדי קריסה של תשתיות במבנה.”

510217278.jpg

מאין יבוא עזרי

The Dresden Files: Jerusalem GurArieLivniAlcasid GurArieLivniAlcasid